Dopis primátorovi : Nechci mešitu v Hradci Králové.

AntiIslamizace.

Nejsem xenofob, ale mešitu v našem městě Hradec Králové jednoznačně nechci. Muslimové píší "postavíme mešitu a zvýšíme svůj vliv v Hradci Králové". Já říkám STOP. V demokratickém Švýcarsku mešity zakázali a my v HK si je budeme stavět? Budeme opakovat chyby jiných zemí Evropy, které muslimy vítaly a ted se jich již bojí?

Připravil jsem i petici a zítra začnu roznášet petiční archy. Také počítám se zapojením Sdružení Pro Salón Republiky, o.s., kde jsem předsedou Rady.

Magistrát města Hradec Králové

Vážený pan

Ing. Otakar Divíšek

Primátor města Hradec Králové

Československé armády 408

502 00 Hradec Králové

Hradec Králové , 14.8.2010

VĚC: Žádost o odmítnutí vybudování islámského centra v Hradci Králové

Vážený pane primátore,

dozvěděl jsem se na FACEBOOKu a na webových stránkách o plánu vybudovat islámské centrum přímo v Hradci Králové. Dovoluji si říci, že zkušenosti v naší republice i ze zahraničí posledních let jasně ukazují, že v podobných islámských centrech a mešitách se často vzniká mnoho problémů. Mnoho problémů vzniká i v souvislosti s nimi.

Často šokující zprávy z Německa, Francie, Velké Británie, Belgie, Nizozemí a USA hovoří o tom, že dokonce ani muslimové, kteří zde žijí jako druhá nebo třetí generace, nerespektují hodnoty a kulturu země, která je přijala. Obrovské, ničím nevyprovokované, nepokoje muslimů a dalších imigrantů, kteří ničí majetek státu i jednotlivců, jsou odstrašujícím a varujícím příkladem.Tyto násilné nepokoje jsou průběžné, opakují se a jsou i časté.

Až si budou moci křesťané stavět kostely v islámských zemích bez nebezpečí setnutí mečem, oběšení provazem či podřezání a ukamenování, nastane v Evropě teprve doba, kdy je možno o výstavbě mešit uvažovat. Zvažujme proto umístění mešity v našem Salónu republiky, ve městě Hradec Králové, velmi opatrně. Prozatím je nutné jakékoliv plány a úvahy na výstavbu mešity odmítnout.

Jako občan Hradce Králové jsem hluboce přesvědčen, že islámské centrum přinese našemu městu spíše potíže než užitek. Všude, kde se muslimové a islám ve větší míře objeví, vznikají složité a dlouhodobé problémy v oblasti bezpečnosti, narušení veřejného pořádku a společenského soužití. V zemích západní Evropy se islámská centra s mešitou nezřídka dokonce stávají základnou pro teroristické aktivity.

Nejsem xenofob a nehlásím se k žádnému extrémistickému hnutí, pouze si dovoluji upozornit na problémy, které islám ve světě představuje a kterým bychom se mohli uváženými kroky vyhnout. Doufám, že místo islámského centra se v našem městě objeví řada jiných společnosti opravdu prospěšných projektů.

Začleňujme imigranty, myšleno i muslimy a islamisty do života v ČR. Iniciativa ale musí vycházet z jejich strany. Teprve až tito dlouhodobě prokáží, že chtějí ve společnosti v ČR slušně žít a přinášet jí prospěch, budou mít právo požádat, abychom jim my, historičtí občané ČR, ustoupili a dohodli se s nimi na řádném soužití.

Rád bych Vás touto cestou požádal, aby se Rada a Zastupitelstvo města Hradec Králové jednoznačně postavily proti vybudování nového islámského centra v Hradci Králové.

Nashledanou

PS : rozdávám Petiční archy "Proti mešitě" k vyplnění. Pokud máte o archy zájem, abyste je vyvěsili či podepsali, napište si o ně mně na můj mail.

PS : supina na FB "Kdo je pro referendum proti výstavbě mešity v Hradci Králové" na http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=141272222576868&ref=ts

Valentin Kusk

předseda AntiMešita,o.s.

antimesita@gmail.com

Zadáno: 2011-01-04 17:13

Dotčená obec: Hradec Králové

Zobrazeno 5540x

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT