Holocaust s příspěvkem nejen místopředsedy Senátu PČR páně Škromacha…..

... že by volné pokračování stejně stupidních Hovorů od bazénku v podání senátora Z. Škromacha?

Rok 2015 je rokem různých výročí historických událostí. Jedním z nejvýznamnějších z hlediska historické paměti lidí je 70. výročí ukončení 2. světové války. ČR byla poctěna, aby byla místem, kde se bude pod gescí Evropského židovského kongresu a EP konat jedna z částí připomenutí si 70. výročí osvobození nacistického vyhlazovacího tábora Osvětim a tragických výsledků holocaustu, kterou se označuje systematické a státem provozované pronásledování a hromadné vyvražďování osob označených jako Židé prováděné nacistickým Německem. Termín holokaust byl později rozšířen i na systematické vyvražďování dalších etnických, náboženských a politických skupin - Romů, Poláků, občanů bývalého Sovětského svazu, tělesně či mentálně postižených, politických odpůrců (zejména komunistů asociálních demokratů), homosexuálů a Svědků Jehovových. Podle této definice je počet obětí holokaustu mezi 11 až 17 miliony lidí.

Tragickou událost si nejvyšší přestavitelé řady států připomínali s úctou a náležitou pietou k obětem nacistického řádění. Akce, které se uskutečnily v ČR, byly velice důstojné a nepochybně mají šanci zvýšit prestiž naší republiky nejen v evropském rozměru. O to více je zarážející jakého nepochopitelného, odsouzení hodného a neodpustitelného paux pas se dopustil místopředseda Senátu PČR Zdeněk Škromacha při pietním aktu v památníku Terezín. Jak informovala iDNES.cz ve své jedné zprávě, jmenovaný politik si zde v průvodu účastníků pietního shromáždění za mezinárodní účasti i účasti posledních pamětníků internace v Terezíně pořizoval své tzv. selfie.

Zřejmě se tento pán již dostal do stavu jakéhosi politického transu, do pozice své výjimečnosti a jedinečnosti, kterou je třeba vlastními silami zvěčňovat pro budoucí generace. On to totiž za něj nikdo neudělá a když tak určitě ne tak dobře jako on sám (řečeno parafrází desátého „přikázání“ baviče Petra Novotného). Senátor Škromach si své mediální popularity zřejmě dost neužil svými rovněž stupidními Hovory od bazénku a tak se snaží a snaží… smršť jeho selfie doslova zaplavuje sociální sítě. Mám tu čest nebýt mezi jeho přáteli na jeho profilu a tak nevím, zda jej někdo upozornil na to, že všeho moc škodí a zase tak fotogenický, vtipný a „myslitelský“ není, aby zaujal.

O jak vypovídající pochybení jde v tomto případě „terezínského selfie“ svědčí následné komentáře senátora Škromacha i jeho některých „ústavních“ kolegů. Škromach se snažil vše bagatelizovat, že „to nebylo přímo při pietním aktu a stejně se tam fotili i další lidi“. Pane senátore, víte, že pietní akt defakto začíná již seřazením a „vyražením“ průvodu k vlastnímu pietnímu místu, kde se kladou kytice a pronášejí projevy? Ani předseda PS PČR pan Hamáček, který šel v té chvíli vedle „fotografa“ Škromacha, na jeho konání nevidí nic špatného…. Věřme, že ČSSD má nyní před svým sjezdem, kluci a holky se nechtějí navzájem škádlit, navíc Škromach přeci pořídil i nejedno selfie s kámošem Miloušem Zemanem, toho času prezidentem ČR jdoucím ČSSD a některým lidem v ní po krku, a tak je lepší mlčet i k tak neskutečné faux pas akci Škromacha. Jinak by totiž, a být to jinde ve světě, by musel takovýto člověk minimálně skončit ve své funkci, v tomto případě jako místopředseda Senátu PČR.

Ale jsme v Čechách, kde uctíváme někteří některá výročí opakováním tzv. historické paměti a historických událostí, jako např. holokaust voláním po válečném konfliktu a jedním dechem varujeme ústy hlavy státu před jakýmsi superholokaustem….. jemuž zabráníme jen holocaustem těch druhých nehodných, nečistých, …

Proboha, nebylo to zde již někdy někde….? (vb)

Zadáno: 2015-01-28 12:19

Dotčená obec: Most

Dotčená osoba: Vlastimil Balín

Zobrazeno 2811x

Zadal: Vlastimil Balín
E-mail: balinv@seznam.cz
URL:

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT