Invaze, útěk, toxické oblasti zamořené, zřejmě toxickým lidským odpadem?

... čekání na nácky, s českými nacionalisty a xenofoby se již kamarádí....

Nechtěl jsem sobě ani jiným kazit čas vánoční a požitek z tradičních oslav závěru starého a vítání nového roku. Ale nešlo přejít jeden - jistě ne z posledních společensko-politickou situaci jitřících rozhovorů či vyjádření ředitele SBD Krušnohor a výkonného sekretáře Sdružení Mostečané Mostu a do nedávné doby ještě kamaráda s lidmi od Severočechů.cz Františka Ryby (publikováno 26. 12. 2016). Jistě vůbec ne náhodou se za Mostecký deník ptal jmenovec dotazovaného redaktor František Roček.

Název uvozující celý rozhovor - Špatná bezpečnostní situace vede k útěku i k invazi, říká šéf

Krušnohoru - sliboval zhodnocení stavu bezpečnostní situace, ale bylo to jako vždy… A tak zase jako jakési „rybovské novotvary“ měli čtenáře ohromit, jaký že to je, ten Franta, „borec“ a jak do těch nahoře umí tepat. Leč rozhovor byl opět jen plný „šroubování“ slov a hodnocení tradiční pro jiné oblasti, o problémech, které F. Ryba již tradičně dává do kapes a řešení k zodpovědnosti jiným, aniž by byl chopen nebo ochoten připustit i výrazný podíl SBD Krušnohor na jejich vzniku.

Snaží se zpochybnit rozhodující příčinu migrace, kterou je trvale nejvyšší nezaměstnanost v rámci ČR. Na vině je bezpečnostní situace. Lidé, dle Ryby neodcházejí jen za prací, vždyť by mohli dojíždět, ale oni utíkají před bezpečnostní situací, která údajně, a bez nějakého hlubšího zdůvodnění ze strany tohoto „družstevního sociologa a politologa“, jednak lidi nutí k útěkům, ale i k invazi. Na doplňující dotaz, kde že je ta invaze, pokračuje „vědecky“ dále. Zavinili to tzv. nebezpeční lidé, realitní makléři, kteří do Mostu a okolí stěhují nepřizpůsobivé a bezpečnostně rizikové lidi a vydělávají na jejich bídě. Tak co, Vy nebezpeční realitní makléři, Molíku, Real Capitale, J. M. Siebre, B&B reality, M&M reality, Property Teame s. r. o. a další, jak se Vám líbí Vaše stručná charakteristika? Mě by nejdříve rozesmála a pak asi urazila, zejména od člověka, který propaguje výhody údajně „kvalitního, levného a bezproblémového družstevního bydlení“, a to až z rodinného domu v Lomu (údajně opravovaného úspěšnými firmami na zakázkách a výběrových řízení právě SBD).

Mně by v tomto rejstříku chyběl samotný SBD Krušnohor, který celou řadu nyní kritizovaných nešvarů v oblasti bytové politiky zavinil nebo se minimálně na nich podílel. O tom, jak to bylo a je se situací na sídlišti Litvínov-Janov, jsem již několikrát psal. I SBD byty „přespolním“ agenturám prodával, městu vracel a vrací vybydlené bytové domy, kde nezvládl svou roli prý správce a „horký brambor“ strká k řešení samosprávě, kterou jinak často kritizuje.

Je opravdu snazší, pohodlnější, a hlavně vlastní vinu zahalující, volat po řešení ze strany samosprávy, ze strany vlády, vždyť to jsou ti, co hatí jednání SBD Krušnohor a dalších družstev. Ovšem z vlastní zkušenosti člena společenství vlastníků Moskevská v bl. 410 Most musím konstatovat, že zateplení domu a sanaci lodžií nám o cca 2 roky nezbrzdila a neprodražila o cca 3 mil. Kč nějaká samospráva či vláda, ale bezprecedentní, arogantní jednání a chování správce domu, kterým je právě SBD Krušnohor. Vyřadil námi doporučené firmy s dobrými referencemi a slušnými cenami pro malicherné jedno číslo z vymyšlené tabulky, které však bylo uvedeno na předchozí stránce přihlášky do výběrového řízení. Když tzv. svou hoši z SBD neprosadili přes usnesení členské schůze našeho společenství, vše úspěšně zdrželi zrušením výběru a dva roky se snažili tak úspěšně, že nás celá akce kolem zkvalitnění bydlení přišla o skoro 3 mil. dráž.

Zřejmě nejen za toxické oblasti považuje F. Ryba oblasti typu Chanova, Janova, Předlic, Mojžíše, Obrnic, ale i některé další. A my na Moskevské v Mostě prostě máme smůlu, protože bydlíme, jako to v rozhovoru Ryba charakterizoval, na tzv. „sociální skládce“ a budeme pro něj jakýsi „sociální odpad“, protože na sociální skládce asi jiný nenajdete. Za obsah některých částí rozhovoru F. Ryby by se opravdu nemusel stydět ani předseda nějaké neonacistické strany.

Jenže jsme na severu Čech a tam to všechno kdysi před desítkami let taky začalo, pokračovalo a dnes pokračuje. Ale možná by se k politice proklamované lidmi typu pana Ryby mohl přidat třeba i pan Vandas, předseda DSSS. Toto souručenství na Mostecku na své „ovoce“ již netrpělivě čeká. (vb)

http://mostecky.denik.cz/zpravy_region/spatna-bezpecnostni-situace-vede-k-uteku-i-k-invazi-rika-sef-krusnohoru-20151226.html

Zadáno: 2016-01-10 19:03

Dotčená obec: Most

Dotčená osoba: Vlastimil Balín

Zobrazeno 7606x

Zadal: Vlastimil Balín
E-mail: balinv@seznam.cz
URL:

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT