Jiří Pospíšil vás zve k volbám

Občanské demokraty vede do voleb učitel. To dokazuje, že se strana proměnila. „Když máme na prvních třech místech učitele a ředitele škol, těžko nás někdo označí za stranu jen pro bohaté a podnikatele, jak občas nepravdivě říká konkurence?“ dodává kandidát ODS na starostu Jiří Pospíšil (44), který vnesl do předvolební kampaně čerstvý vítr a řadu nových nápadů. Jeho kandidatura asi nejvíce odebere hlasy tzv. novým stranám, protože se jen těžko mohou vymezovat proti nové tváři kandidující do čela města. Pospíšilovým trumfem je i fakt, že je nejmladším kandidátem na starostu, že čtyř velkých stran. Například kandidát ČSSD je dokonce o 27 let starší než Jiří Pospíšil. To může sehrát roli při rozhodování voličů, komu dát hlas v době, kdy před Prostějovem stojí řešení řady složitých problémů a budeme proto určitě potřebovat energického a dynamického starostu.

Komunální volby jsou téměř přede dveřmi. Můžete vyjmenovat ty nejdůležitější úkoly, které podle vás město po volbách čekají…

Musíme hlavně měnit Prostějov, aby se v něm lidem lépe žilo. To není fráze a dám vám hned konkrétní příklad: musíme například opravit chodníky. To je věc, kterou obyvatelé města určitě potřebují. Chceme také dále zvýšit bezpečnost ve městě a využít k tomu třeba další zdokonalení kamerového systému. Ten ve městě funguje, ale může být ještě lépe využíván. Podívat se musíme i na herny, protože hazard nemůže ve městě vyhrát. Z těch dalších věcí nás hned po volbách čeká sestavení rozpočtu, abychom věděli, do čeho můžeme příští rok investovat.

Úspora finančních prostředků přímo vybízí k otázce na veřejné zakázky. Jak se díváte na jejich zadávání?

Vždy prosazuju, že je důležité a žádoucí dodržovat transparentnost. Budeme zveřejňovat na internetu zakázky a uplatníme otevřenost vůči občanům i firmám. To napříště vyvrátí všechny pochyby, které zbytečně škodí pověsti města.

Jak byste zhodnotil uplynulé volební období z pohledu radního?

Myslím si, že končí volební období, v němž se podařila spousta věcí. Ale nezavírám oči před tím, že nové zastupitele čeká řešení řady dalších problémů. Osobně mne velmi těší, že jsem mohl přispět k záchraně prostějovského hokeje. Podpora sportu, a to hlavně mládežnického, musí zůstat naším klíčovým cílem. Totéž ale platí i o kulturních spolcích a občanských sdruženích.

Jak vy osobně odhadujete výsledky voleb?

My uděláme vše pro to, abychom v konkurenci stran uspěli. Každý den je nyní náš tým v jedná části Prostějova a to včetně místních částí, na které jsme nezapomněli, protože chceme maximálně dbát i na jejich trochu odlišné potřeby. O výsledku rozhodnou voliči. Tipovat přesný výsledek by bylo velmi odvážné.

Proč by měli voliči volit právě vás do úřadu starosty?

Stojí za mnou schopný tým kandidátů, ve kterém se spojili zkušení zastupitelé s řadou nových osobností. To je myslím vedle dobře připraveného programu naše největší výhoda. Jsme v tomto zlatí střední cesta, protože jsme na rozdíl od konkurence nepostavili stejný tým jako před 4 lety, ale zároveň nenabízíme do čela města jen lidi bez jakékoli zkušenosti s chodem města, jak to dělají tzv. nové strany.

Co byste na závěr kampaně vzkázal voličům?

Hlavně bych je požádal, aby určitě přišli k volbám. Právě 15. a 16.10. budou rozhodovat o novém zastupitelstvu, které ovlivní to, jak se město bude v dalších čtyřech letech měnit. Prostějov potřebuje Váš hlas!

Prostějovský Večerník, 11. října 2010

Zadáno: 2010-10-14 22:39