Jsou politici dobří hospodáři?

Politici(v tomto případě komunální),mají tu moc a vlastně i povinnost,z pozice své funkce nakládat a rozhodovat o obecním(státním)majetku.

Otázkou je,zda nakládají s tímto majetkem jako se "svým" nebo "pro sebe"!

Po přečtení názorů obyvatel na diskusním foru MČ a podle svých zkušeností,si troufám říct,že platí ta druhá možnost.

Pro příklad uvedu problém zkřížených neopravitelných oken,kterými fouká do bytu a proto mají nájemníci vyšší náklady na vytápění.

Slušný majitel nebo nájemce se bude snažit okna vyměnit na své náklady,nebo se dohodne s nájemníkem,že si okna vymění sám a poté dostane slevu na nájemném,za zhodnocení majetku majitele.Majitel má zhodnocený majetek a nájemník ušetří na stále vyšších nákladech za zavytápění.

MČ vám však prostřednictvím úředníkům oznámí,že nejste v pořadí,že nemá peníze a že si můžete okna vyměnit sami na vlastní náklady,ale proplacení nebo slevu na nájemném nečekejte.

Je asi shoda okolností,že místostarosta(4 roky zastupitel,4 roky místostarosta a nyní snad pouze zastupitel),který má na starosti obecní majetek je místopředsedou představensva Majetková a.s.,členem představenstva Reality a.s.,předsedou dozorčí rady Pražská teplárenská Holding a.s.,předsedou dozorčí rady Teplárenská a.s.,místopředsedou dozorčí rady Rekreace a.s. a místopředsedou dozorčí rady Služby a.s..Určitě je v těchto společnostech,aby hájil zájmy obyvatel MČ.

Tomuto místostarostovi bude jedno,že nájemníkům fouká do bytů,protože přímo úměrně se spotřebou energií pro vytápění mají vyšší zisky společnosti,které dodávají tyto energie a čím vyšší zisky,tí, vyšší odměny členům dozorčí rady.

Nebo je to jinak?

V případě,že MČ nemá peníze na údržbu bytového fondu,tak by měla nabídnout tyto domy,byty k prodeji.Ale proč? Od nájemníků mají stálý příjem,žádné náklady a investice.

Snad bude,prostřednictvím nově zvolených zastupitelů,lépe.I když jsem skeptický,protože v zastupitelstvu zůstanou i lidé,kteří se 8 let(někteří 4 roky)podíleli na postoji MČ k nájemníkům.

Zadáno: 2010-10-22 09:55

Dotčená obec: Praha 10