Kdo zastaví deprivanta(y)?

Zlatuška skončil v čele školského výboru Poslanec Jiří Zlatuška (ANO) byl ve středu odvolán z čela sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Sám Zlatuška Právu řekl, že odvolání navrhla jeho stranická kolegyně Ivana Dobešová. Jak ale hlasování nakonec dopadlo, neví, protože odešel.....

Ve středu 11. 2. 2015 řádila v Poslanecké sněmovně PČR bílá tma, jako v neděli na dálnici. Jenže ta se řídila alespoň přírodními a fyzikálními zákony. Ta sněmovní se díky spojenectví hnutí ANO 2011 a Severočechů Most, resp. S.cz se řídí jen pravidlem, které vyznávají právě kluci a holky od S.cz a tím je, že „dodržuji a respektuji jen zákony, které mi vyhovují“.

Co se stalo? Jak informoval portál Novinky.cz, byl ve středu na jednání Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a sport, tzv. školského výboru odvolán z funkce předsedy bývalý senátor a dnes poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška. I když odvolán…..? Právě celá procedura a způsob neodpovídaly dikci Jednacího řádu Poslanecké sněmovny PČR, který je zákonem. Snad vůbec nic v celém „procesu“ odvolání neodpovídalo zákonu. Na programu nebyl vůbec bod odvolávání předsedy výboru, ale personální výměna místopředsedy. Celý průběh ovlivnila přítomnost místopředsedy Poslaneckého klubu ANO B. Schwarze, který zde údajně tlumočil nespokojenost s prací J. Zlatušky. Výbor údajně 10 hlasy ze 16 přítomných předsedu výboru Zlatušku odvolal. Možná škoda, že „odvolaný“ odešel z jednání ještě před hlasováním. V senátu byl tvrdší a odolnější, pravda tam tehdy nebyly deprivanti typu poslance Schwarze a dalších borců od ANO a S.cz…..

Myslím, že nyní by měla Sněmovna napravit bezprecedentní porušení zákona, tedy JŘ nejen školského výboru a vzít v potaz doklady toho, že se stalo cosi nepatřičného a celý dosavadní proces skrečovat. Ovlivňuje-li jednání nečlen výboru, byť je jeho jednání veřejné, bez projednání změny ve funkci v klubu ANO či jeho předsednictvu, ztratí-li se prezenční listina z jednání výboru, návrh nebyl podán písemně a tudíž nebyl podepsán třemi pětinami členů výboru, jak zákon o JŘ předpokládá… pak je proto dostatek konkrétních „viditelných“ důvodů (a co teprve ti méně „viditelné“).

Celá tato další a jistě ne poslední „pirátská akce deprivantů“ nastoluje otázku, jak dlouho ještě budou moci takoví amatéři a třeba ve vztahu k Jiřímu Zlatuškovi nevzdělanci ovlivňovat a prznit politickou kulturu v ČR. Pomalu začínám věřit, že se potvrzují slova jednoho nejmenovaného zastupitele a koaličního partnera B. Schwarze z lomské vlády, že „toho psychopata zastaví jen dobře mířená rána, ale není jisté zda do hlavy anebo rovnou mezi nohy, protože mozek má údajně přestěhovaný tam, a prý také nic moc“ …..a ten jej musí znát, když je s ním ve „sňatku z rozumu“….. (vb)

Zadáno: 2015-02-11 19:41

Dotčená obec: Most

Dotčená osoba: Vlastimil Balín

Zobrazeno 3282x

Zadal: Vlastimil Balín
E-mail: balinv@seznam.cz
URL:

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT