Krásný Benešov u Prahy

Je toto město v potížích či se jedná o pomstu?

Nejsem zastáncem konspiračních teorií . Zde však se domnívám , že se mi výsledek líbit nebude

Krásné město Benešov u Prahy

Vážení čtenáři a občané.

Nedávno jsem se po mnoha letech chtěl podívat do města kde jsem odsloužil v armádě část života. Těšil jsem se na zjištění jak se město změnilo a na zámecký park na Konopišti.

čekalo mne nemilé překvapení. Při své služební cestě jsem se zastavil ve městě mě tak blízkému. Procházel město a hovořil s lidmi. Překvapili mne jejich stesky. Narazil jsem na stížnosti na městský úřad. Když se totéž opakovalo již po několikáté, nabyl jsem přesvědčení o možném problému.

Začal jsem zjišťovat podrobnosti a postupně lidé začali hovořit. Při této činnosti je nutné rozlišovat co je msta, závist a co realita. Bohužel po té co mi byli předloženy podklady jsem získal jistotu o tom , že bohužel toto město není v naší prohnilé společnosti vyjímkou.

Po té když mi byli předloženy podklady z auditu o hospodaření příspěvkové organisace města. Bylo zjištěno , že byli vystavovány faktury které nebylo možno podložit za co byli výdaje vynaloženy.Byli nakupovány nesmyslné věci v množství které bylo objemem nereálné. Inventarizační postupy byli tak chabé , že mohlo docházet k nezákonnému obohacení.

Začal jsem se tedy ptát a výsledkem bylo hrůzu nahánějící zjištění . Kontrolní skupina ustanovená městem měla ve svém středu právníka. Tato auditní skupina zjistila tato a další závažná pochybení. Povídání lidí jsou pro mne indicie. Avšak dokument takového to charakteru je pro mne již důkazním prostředkem. Jaké bylo mé zděšení Obsahem dokumentu je zjištění, že kontrolní mechanismy města selhali a opakovaně náprava zjednána nebyla. Tak jak lidé vysvětlovali vyplynulo, že ve vedení města dlouhodobě zřejmě působí skupina politiků kteří si zřejmě nutně nedělají potíže se záměnou termínu veřejné a mé.

A tak se dostávám k přesvědčení , že s ohledem na konstatování této kontrolní skupiny je situace dlouhodobá a toto zakládá podezření , že se nutně nemusí jednat o jednorázová pochybení.

Ptám se lidé co jste s tímto zjištěním udělali. Odpověď zněla. Nenechám si zničit život. Ptám se proč zničit. Odpověď zněla . Zkusilo to několik zastupitelů, výsledek byli odvoláni. Ptám se máte obavy se ozvat? Ano tito lidé mají dlouhé prsty . Jsou již v šetření podezření z jiné hospodářské trestní činnosti. Toto mne zaráží proto se snažím zjistit podrobnosti. Udivuje mne když zjišťuji , že tito lidé se obávají nátlaku z nejvyšších míst Krajského úřadu v Praze.

A tak se s těmito lidmi nešťastnými z dění v jejich milovaném městě domlouvám , že se jim pokusím pomoci.Kontaktuji tedy mluvčí úřadu a dopředu ji informuji , že budu požadovat odpovědi. Je mi sděleno , že nové vedení je ve funkcích krátce. Upozorňuji mluvčí , že vím a i přes tuto skutečnost nesou odpovědnost. To že mám zmapovány vazby nových i původních zastupitelů, jí nesděluji.Sděluji mluvčí , že budu informovat Krajský úřad o zjištěných informacích.

Vážení občané a voliči města Benešov u Prahy. Jste občany a voliči nádherného města. Nenechte si je zničit a věnujte se veřejnému dění. Já Vám mohu pomoci při objasňování sporných skutečností. Jsem nestranný a presentuji pouze podložené a nevyvratitelné skutečnosti. Rozhodnout o tom co s Vaším městem bude však rozhodujete Vy svým vystupováním na veřejném zasedání města a případně ve volbách. Není dle mého účelné volit strany. Domnívám se , že by jste měli zvážit volbu osobností nezatížených minulostí. Což jste dle mého názoru v minulosti opomněli a dnes se ukazuje výsledek této chyby.

Uvidíme jak rozsáhlá tato kauza bude. Obávám se však ,že výsledek se nikomu z nás líbit nebude muset.

Zadáno: 2017-02-25 08:47

Dotčená obec: Benešov

Zobrazeno 6032x

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT