Magistrát Hradec Králové - okrádá ?

Magistrát města Hradec Králové (dále mmHK) mi poslal upomínku a vymýšlel si na mne neexistující či promlčené dluhy a chtěl po mně, abych platil. Já bojoval a ukáži Vám , jak jsem se bránil zvůli mmHK. Zjistil jsem i, kolik desítek miliónů zaplatil Magistrát soukromé osobě za privatizaci.

Bydlím ve zprivatizovaném bytě v HK. Zprivatizoval jsem ho ve 2. vlně privatize již cca v roce 2000. Samozřejmě že jsem již celou částku za privatizaci bytu zaplatil, také cca v roce 2000. Potom, co jsem zaplatil, jsem ale platil ještě dvakrát. Dvakrát mi mmHK napsal, že nedopočítal úroky či chybí splátka. A já to uhradil bez řečí. Věřil jsem, že mmHK jedná čestně.

Jak jsem se podivil, když mi 11.1.2010 přišel z mmHK text :"....ekonomický odbor zjistil, že máte nedoplatek 691 Kč. Uhradte......ing. Alena Kopicová, vedoucí správy majetku města. ". Naštval jsem se opravdu hodně a řekl jsem si " tak takhle vážený mmHK tedy ne ". Jedná se o pár korun, ale jde o princip. Navíc, pokud mmHK shání peníze mylným vydíráním občanů, dejme tomu 5 000 lidí, tak to třeba po 2000 Kč / na osobu již do děravého rozpočtu města něco hodí.

Já jsem se již v roce 2008 na mmHK v souvislosti s jiným případem upomínky ptal, zda něco nedlužím. Jejich odpověd byla : "............městem Hradec Králové nejste evidován jako dlužník......nic nedlužíte.....mgr. Markéta Pešková, tajemnice úřadu ". Bylo to kvůli podobné věci a já si řekl, že mám snad od mmHK pokoj. Že po mně bude chtít jen jako obvykle poplatek za popelnice a bude mne každý týden do poštovní schránk zavalovat časopisem Radnice.

Rovnou 11.1.2010 jsem na mmHK odepsal .

Cituji :

ČJ : 199932 / 2009 , vyřizuje I. Krátká.

Jaký můžu mít doplatek, když jsem vše dle vás uhradil již před několika roky? A myslím že jednorázovou závěrečnou částku. Žádám zaslání všech materiálů, dle kterých jsem měl něco dlužit. Doufám, že jste se spletli a nebudu muset podávat žalobu pro obtěžování.

Ing. Valentin Kusák - MCM

Konec citace.

Taky jsem rovnou navrhl mmK takové gentlementské řešení, a to, že by mmHK pohledávku stornoval a bylo by to, já bych za to již nechal mmHK na pokoji. Tento návrh jsem na mmHK odeslal v únoru 2010. Odpověd jsem dostal téměř obratem 23.2.2010 a zněla : "........Váš požadavek na stornování pohledávky bude předložen komisi a ta rozhodne..............ing. Alena Kopicová, vedoucí správy majetku . ". Odpověd o rozhodnutí jsem ale přes slb ing. Kopicové nedostal, tak jsem vše zaurgoval 14.5.2010 : "...........Urguji odpověd z mmHK dle mého mailu (viz. výše) z 3.3.2010..........nenapsali jste mi doposud, jak vaše komise v mé žádosti rozhodla. Napravte to.....". Do současné doby se mmHK neozval.

Během bitvy s mmHK jsem si zjistil spoustu informací o druhé vlně privatizace bytů HK. Např. že mmHK zaplatil jistému mgr. Budínskému (jistě Vám to jméno něco říká) za to, že dohlížel nad správností druhé vlny privatizace v minulosti 14 milionů Kč z rozpočtu města. Mgr. Budínský pak asi dělal spoustu chyb, když mmHK vymáhá spoustu dluhů. Myslím, že 14 miliónů Kč na konto soukromé osoby za dohled, když všechno mohl dělat námi danovými poplatníky placený odbor majetku města jmenované ing. Aleny Kopicové, je přehnané. Proč mmHK dává peníze soukromým osobám a nedělá svou práci sám ? Proč asi....... Mgr. Budínskému má dle mých informací mmHK vyplatit ještě cca 500 000 Kč. Když jsem platil cca v roce 2000 šel jsem za mgr. Budínským do jeho knceláře 4 krát. Nikdy tam nebyl. I jsem si s ním přes jeho asistentky domlouval schůzky, ale on stejně nechodil. Začal jsem si dokonce říkat, zda mgr. Budínský není nastrčená figurka, která má jn inkasovat desítky miliónů Kč. Jediné, co jsem z mgr. Budínského zahldl, yl jeho podpis u Smluv. Dostal jsem jeho vyrozumění cca dvakrát.

Myslím si , že kdyby raději mmHK v HK a jeho lidé dělali dobře svoji práci a nesnažili se nesmyslnými výmysly obrat některé občany města HK o peníze.

Valentin Kusák

Zadáno: 2011-01-04 17:07