Multifunkční centrum

Nová radnice na Praze 8

Městská část Praha 8 nemá pro výkon své správy jednu budovu radnice, ale její úřady jsou roztříštěny na několik míst. Pan starosta Nosek to už pár let vidí jako velký problém hlavně pro pohodlí občanů. V roce 2008 tento problém městská část vyřešila přestavbou hlavní budovy radnice, která se z původních 15,8 milionů korun vyšplhala na 22 milionů. V budově vznikly nové kanceláře, kam se část úřadu sestěhovala a tím se uvolnily prostory v jiném objektu a ušetřily finanční prostředky. Ušetření finančních prostředků za provoz uvolněných objektů byl jeden ze záměrů celé rekonstrukce. V tu dobu nikdo nevěděl, že toto řešení bude dočasné a v roce 2010 přijde řešení nové.

Poslední novinkou z radnice Prahy 8 je projekt za 1,1 miliardy korun. Na Palmovce by mělo do čtyř let vyrůst multifunkční centrum , jehož součástí bude mimo jiné i nová radnice. Pan starosta odůvodnil výstavbu stejně jako před 2 lety, že je to vstřícný krok pro občany. Výběrové řízení vyhrála firma Metrostav Development. Peníze, za které se celý projekt uskuteční získala Praha 8 z privatizace bytů. Pan starosta v rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že se mu nezdá výhodné, aby tak velký objem peněz jen tak rozházel na opravy chodníků a podobně a v bance by to znamenalo boj s inflací. Takže jako nejvýhodnější řešení pan starosta vidí megalomanský projekt , se kterým ani všichni zastupitelé Prahy 8 nesouhlasí. Někteří zastupitelé jsou opačného názoru a investice do oprav chodníků, nová sportoviště, obnovu bytů a zeleně vidí jako pro občany prospěšnější.

Rozhodnutí o výstavbě nakonec v zastupitelstvu Prahy 8 prošlo. Ze 41 zastupitelů bylo 23 pro a 18 proti. S projektem nesouhlasí ani někteří zastupitelé za ODS, která radnici vládne. Existují totiž pochyby o celkové návratnosti investic a unáhlenosti projektu pár dní před volbami. Opozice si přeje před volbami tento projekt zastavit. Na názor občanů se zatím nikdo nezeptal, ale o něm rozhodnou za pár dní volby.

Zadáno: 2010-10-05 11:40

Dotčená obec: Praha 8

Zobrazeno 2314x

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT