Nepostižitelná úřednice Magistrátu. Bojujme !!!

Zloději na úřadech.

Mého klienta podvedla úřednice Magistrátu o milióny. Navíc úřednice odboru a zdravotnictví příslušného Magistrátu. Zatím všichni, téměř, tvrdí, že nic neprocedla a je nevinná.

Včera jsem napsal článek o úřednici Rohlenové z Magistrátu města Hradce Králové ( mmHK), která ve své práci na Magistrátu podvedla klienta odboru o částku cca 2,5 miliónu Kč. Článek vyvolal odezvy, ve kterých jsem byl (nevím proč) osočován, že jsem neuvedl nic kloudného, co by můj postoj ospravedlnovalo, bylo mi i vyhrožováno soudem (pokud chcete znát, přečtěte si diskuzi pod mým minulým článkem ze včerejška).

Pokusím se sdělit některé věci z trestního podání na Rohlenovou, které klient učinil. Bylo mi totiž i vyčítáno, že jsem měl postupovat touto cestou a nepsat články.

Můj klient podal první trestní oznámení na Rohlenovou na Okresní ředitelství PČR v Hradci Králové (dále OŘ PČR HK) již v roce 2006 (ČJ ORHK-672/TČ-70-2006). Věc šetřil vyšetřovatel Votroubek, který nakonec věc založil, přestože důkazy proti Rohlenové byly jednoznačné. Můj klient šetření urgoval dalšími důkazy (v tomto případě má být šetření obnoveno), ale Votroubek klientovi v řádu měsíců neodpověděl. Klient si proto stěžoval na Inspekci ministra vnitra (IMV) v Hradci Králové (Č.j. : IN–P–733–2/2009). Citace z jeho dopisu na IMV "jsem přesvědčen, že vyšetřovatel Votroubek nedělá řádně svou činnost Pomáhat a chránit.Podotýkám, že tato kausa se týká i projednávaného soudního líčení a je proto záhodno vše řádně vyšetřit a zdokumentovat".

Různě si to přehazovali z IMV a Krajské správy PČR v Královehradeckém kraji, zapojila se i IMV v Praze. Vše začal šetřit komisař Rochl (Čj :ORHK 672–6/ TČ–2006–71).Ale ani on neshledal na postupu svého kolegy Votroubka žádné pochybnosti. Klient ale upozornoval písemně na jednu podstatnou věc, která vyšla i v médiích, jako analýza Ústavu státu a práva v Praze ke známé kauze karlovarské úřednice městského úřadu, která si díky zneužití pravomoce přišla na desítky miliónů Kč. Odkaz na tuto zprávu je

Cituji z tohoto článku

"Úřednice nepochybně porušila zákon o střetu zájmů. Zákon stanoví, že funkcionář, který může mít prospěch z výkonu veřejné moci, má povinnost předem sdělit zastupitelům nebo správnímu orgánu, že je zainteresovaný na výsledku celé věci," řekl Ján Matejka z Ústavu státu a práva, který kauzu posuzoval".

Dříve jmenovaná Rohlenová nic takového neprovedla, nikoho o svém možném střetu zájmů neinformovala. Je tedy i dle zákona vinna. Ne pouze morální a etické provinění. Policie a policisté a státní zastupitelé tuto analýzu a závěr z Ústavu státu a práva vůbec nebrali a neberou v potaz. Vše je jeden moloch, kde se úředníci ze státních organizací chrání navzájem.

O Rohlenové je navíc známo, že zneužívala pravomoci veřejného činitele opakovaně. Za výhody pro sebe a svou rodinu např. u tehdejšho vedoucího půjček na mmHK Grulicha dázala zařídit, že lidé dostávali půjčky od mmHK i na splácení dluhů, což je v rozporu s obvyklou praxí (na splácení dluhů se nepůjčuje).

Rohlenová porušila i Etický kodex pracovníků ve státní správě ( viz

http://portal.mpsv.cz/sz/local/pb_info/pritikorupcni/kodex). Nikoho to ale nezajímá. Myslím z těch, kteří mají rozhodnout o vině Růženy Rohlenové.

Ted můj klient ale bojuje stále dál a snaží se domoci spravedlnosti. Dosáhne svého vítězství, tzn. uznání Růženy Rohlenové za vinnou v tomto případě ???

V Parlamentkách 2010 došlo k určté revoluci, i když nevíme, jak vše dopadne. Byla by ale potřeba i revoluce ve vztahu k nepostižitelnosti státních úředníků. V tomto mohou hodně pozitivního sehrát blogy a sociální sítě jako třeba Facebook. V disidentu se rozmnožovaly zakázané tiskoviny po desítkách. Ted se na Facebooku shromáždí ve skupině 100 tisíc lidí za 48 hodin a protestují. BUĎME SILNÍ !!!

Zadáno: 2011-01-04 15:23

Dotčená obec: Hradec Králové