Pokoření fotbaloví rowdies.

Sport.

Řada lidí miluje sport a fotbal zvlášt. Jsou však i případy, a poměrně známé a časté, kdy je fandění zaměňováno s násilnostmi, výtržnictvím, ničením majetku. Sparťanští „fanoušci“ však v Hradci Králové narazili.

V sobotu 17.7.2010 se odehrál prvoligový zápas mezi FC Hradec Králové a Spartou Praha. Domácí hradečáci vyhráli po dobrém boji 2 : 1. Spartě přijelo fandit i její tvrdé jádro, tzv. hooligens. Ti po skončení zápasu nevydýchali prohru a rozhodli se pomstít. Nastoupili do připravených autobusů, které je měly odvést na hlavní nádraží k vlaku a začalo to.

Ono tvrdé jádro se rozhodlo autobusy zničit. Rozbili okna, vytrhali sedačky, poškodili osvětlení atd.. Na hlavním nádraží však na ně čekala již státní i městská policie. Tito „fanouškové“ byli spacifikováni, spoutání a umístěni do ležící polohy na kostkovou dlažbu.

A ted to přijde. Policie nechala „fanoušky“ přes hodinu v ležící poloze vyměknout, nechala je dokonce i zmoknout a teprve poté začala s identifikací a „fanoušci“ si tak mohli relativně oddechnout.

Nevím, zda to udělala policie schválně. Ale tento postup se mi moc líbí. Princip „ Zlobíš nás, my ti to vrátíme“ by měl platit na tato tvrdá jádra „fanoušků“ všude.

Ještě by bylo, myslím, vhodné dát do autobusů, které pro „fanoušky“ přijedou, kamery a natočit, kdo majetek ničí a potom ho řádně potrestat.

Valentin Kusák

Zadáno: 2011-01-04 17:17

Dotčená obec: Hradec Králové

Zobrazeno 4733x

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT