Současná politická situace

Již od nejbanálnějších věcí je snadné pochopit, že dnešní svět je tvořen médii, která z části absencí kvality a objektivity v jednotlivých svých složkách a z části tlaky z různých stran, přijali za normu překrucování a zjednodušování pravdy....

Již od nejbanálnějších věcí je snadné pochopit, že dnešní svět je tvořen médii, která z části absencí kvality a objektivity v jednotlivých svých složkách a z části tlaky z různých stran, přijali za normu překrucování a zjednodušování pravdy. Lidem je předkládáno ohromné množství informací ve kterém se zcela ztrácí jejich relevantnost. V tomto informačním chaosu člověk snadno sklouzává k rezignaci na poznání a pochopení situace, ve které společnost nachází. Pravděpodobně se jedná o evoluční vývoj manipulace a propagandy, jelikož je mnohem rafinovanější než omezení přísunu a cenzury informací, které vede ke vzniku spekulací.

V současnosti nejsou nositelé jiných, než pro systém konvečních myšlenek nikterak perzekuováni, pokud jednají v mezích zákonů, které ovšem mnohdy přímo odporují jejích ideám. I zde funguje systém kdy je síla, schopná ovlivnit společenské dění, rozmělněna do velkého množství názorů a ideologií.

Politická situace je v současnosti velmi zoufalá. Korupce, která je systémem prorostlá od nejnižších složek, vede k iracionálnímu růstu požadavků státu na své občany, které se odráží ve vydávání mnohdy nesmyslných zákonů, jenž jsou ovšem vždy výhodné pro některé subjekty. Ačkoli nespokojenost ve společnosti je již téměř hmatatelná, tak není zřetelná žádná iniciativa, jež by měla ambice a moc systém změnit, nebo reformovat. A bez existence jednotného a jasného cíle bude dále vítězit pohodlnost stávajícího nad strachem z nejistoty nového.

Apeluji tedy na všechny lidi, kteří doufají, že společnost dokáže mnohem více než svádět bezhlavý hon za bohatstvím a mocí, aby v největší možné míře bojkotovali tento systém, jenž nám je vnucován prostřednictvím médií a začali hledat společná východiska, postavená na toleranci, rozumu, hrdosti a svobodě.

Zadáno: 2011-08-03 08:24

Dotčená obec: České Budějovice

Zobrazeno 4661x

Zadal: Teodor

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT