starosta bez mandátu

ač nezvolen ve volbách, náhradník starostou

neuvěřitelné se stalo skutkem. nezvolený náhradník bez mandátu voličů za velmi podivných okolností za podpory jiných náhradníků se nechal provolit starostou

velmi zajímavá situace se stala v malé obci na východ od Prahy. Stávající starosta obce sibřina z důvodu časové vytíženosti ve svém vlastním povolání navrhl svou rezignaci. Nechtěl před voliči zastávat funkci jen tak napolovinu plynu. navrhl stávající místostarostku na svou vlastní pozici a dál chtěl zodpovědně dokončit svůj mandát na pozici místostarosty. Situaci v zastupitelstvu však zkomplikovalo nenadálé úmrtí jednoho člena zastupitelstva.Náhradnice paní Klapková, která nastoupila na jeho místo otočila volebními výsledky a bez ohledu na výsledky voleb podpořila pana Josefa Nováka na starostu a sebe na místostarostku. Tak se vedení obce dostalo do rukou dvou náhradníků, kteří nebyli ve volbách zvoleni a shoda náhod jim umožnila stát se zastupiteli.

Následné hledání důvodů k obhajobě svých skutků a obsazení svých pozic vedlo k velmi hloupé a dětinské pomlouvačné kampani na bývalé vedení obce.

Zadáno: 2012-04-30 23:19

Dotčená obec: Sibřina

Dotčená osoba: Václav Knytl

Zobrazeno 1581x

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT