Stav krize v Mostě: meleme, meleme kávu……

Ve středu 30. září 2015 se má údajně zrodit nová, i když spíše „staronová“ koalice, protože mandáty zastupitelé ze všech subjektů (S.cz, SMM, ANO, KSČM, ČSSD a ODS) dostali od voličů, a skládat se tak budou jen a jen ty, co v zastupitelstvu jsou. Obávám se, že se naplňují slova, která jsem kdesi mezi lidmi zaslechl: „Mazali nám med kolem h..., úst, aby dostali naše hlasy, slibovali hory doly, dokonce již v kampani v podstatě upláceli a hlasy si kupovali, zejména S.cz a SMM,... a takto i jinak to vidím já, čtěte dále.

Ve středu 30. září 2015 se má údajně zrodit nová, i když spíše „staronová“ koalice, protože mandáty zastupitelé ze všech subjektů (S.cz, SMM, ANO, KSČM, ČSSD a ODS) dostali od voličů, a skládat se tak budou jen a jen ty, co v zastupitelstvu jsou. Obávám se, že se naplňují slova, která jsem kdesi mezi lidmi zaslechl: „Mazali nám med kolem h..., úst, aby dostali naše hlasy, slibovali hory doly, dokonce již v kampani v podstatě upláceli a hlasy si kupovali, zejména S.cz a SMM, a ostatní jim dle svých možností sekundovali. Nyní se jakoby rozešli a hledají se údajně ti nezkorumpovaní a neuplácející a neuplácení. Je to pěkný cirkus a my bl… jim to žereme. Příště k volbám nejdu, jestli tam konečně nebude něco opravdu nového. Tohle je nejdražší šaškárna a za naše peníze…“. Možná jsem některá slova parafrázoval, protože jsem zrovna řešil zaplacení nákupu u pokladny, ale ta drsná až sprostá jsem si kupodivu zapamatoval přesně, ale většinu nepoužil. Je to vše o těch stařečcích, co na lavičce seděli, prsty si točili a popěvovali si – meleme, meleme kávu…

Dnes jsme měli být jako občané zřejmě uklidněni informacemi náměstka primátora za Severočechy Most M. Hrvola zveřejněnými v Mosteckém deníku.cz.

http://mostecky.denik.cz/zpravy_region/hrvol-verim-ze-do-jednani-zastupitelstva-bude-nova-koalice-jiz-jasne-stanovena-20150926.html

Padlo slovo „chlapa“ – věřím, že do jednání zastupitelstva bude nová koalice již jasně definována (redaktorovi MD se více líbila formulace „stanovena“, což je k situaci opravdu přesnější než rádoby honosnější definována). Jakoby MD správně vlastně naznačoval, že o hlasování, a tedy rozhodování na jednání ZmM jde a i tentokráte půjde jen jako o formalitu, protože se vše dohaduje a dohodne předem. Na zastupitelstvu se pak jen maximálně sleduje a kontroluje, kdo tvrdí „muziku“ a kdo se případně zdráhá. Takže jistě bude využit ten nejdemokratičtější způsob odvolávání a volby a vše bude probíhat veřejně, tzv. aklamací, a nikoliv tajně. Inu kontrola je důležití, a občané také přeci potřebují a chtějí vše vidět, znát a kontrolovat. Ještě, aby se nepovedlo, co se povést má.

Lze se domnívat, že v podstatě probíhají stejná jednání jako ta, „amatérsky zpackaná a nahraná“ právě těmi, kdo celou krizi a pád dosavadní koalice vyvolal. Ano, stejná jednání, jen ne pod takovým dohledem, a třeba i audiokontrolou „mandátů“ druhé strany, resp. stran. Ale kdo ví, třeba se objeví další nahrávka nebo dokonce video záznam, jak jsou Severočechy.cz „loveny“ hlasy do potřebných minimálně 23 mandátů.

Mladý předseda Klubu zastupitelů Severočeši Most v ZmM M. Hrvol však pokračoval, že je pro ně vyloučena spolupráce se SMM a politiky, kteří se pokusili uplatit zastupitele, zřejmě se nechali inspirovat zhodnocením situace od zastupitelky a poslankyně KSČM H. Aulické Jírovcové, že to je „pěkná špína“, a s těmi zašpiněnými se umazat nechtějí. Naiva, byť „školený“ na radnici v Lomu. Jakoby většina zastupitelů, minimálně těch, co jsou tam již drahně let umazaní, nebyli, např. přehnaně navyšovanými cenami za realizaci investičních akcí typu Sportovní hala Most nebo prodej KD Repre aj. Konečně vlastní kampaň Severočechů Most s korupčními znaky o nakupování voličských hlasů nebo řada z nich ještě v koaličním až „soudružském“ objetí se SMM a KSČM nebyli ušpiněni?

Nám občanům-voličům dokonce i těm „nevinným“, kteří nikoho z těchto komunálních „umouněnců“ nevolili, nezbývá, než se na tu mocenskou šarádu trpně dívat, čekat a doufat, že tentokráte Policie ČR v Mostě bude konat „padni komu padni“. A věřit, že to rovněž tentokrát nezastaví stání zastupitelství nebo nějaký soudce. My se pokusíme nastavit své kroky a zajít si na to středeční „divadelní šmíru“ mosteckých zastupitelů (v celkovém přepočtu jistě za více než oněch cca 30 mil Kč dávanými ročně na činnost Městského divadla v Mostě) podívat. (vb)

Zadáno: 2015-09-26 13:55

Dotčená obec: Most

Dotčená osoba: Vlastimil Balín

Zobrazeno 4988x

Zadal: Vlastimil Balín
E-mail: balinv@seznam.cz
URL:

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT