Lukáš Bartoň

Starosta v příštím volebním období

Místostarosta

Antonín Navrátil, místostarosta (TOP 09) - člen koalice s ODS, ČSSD a VV.

Poloha a přírodní podmínky v obci a okolí

Obec Jívová byla založena v oblasti Nízkého Jeseníku, v poměrně značné nadmořské výšce 571 metrů n. m., na jedné ze zdejších vyvýšenin, severně od vrcholu hory Jedová ( 633 metrů n. m.), v prostoru na severovýchod od Olomouce a východně od nejbližšího města Šternberka.

Znáte svého senátora?

Předsedkyně Okrašlovacího spolku a radní města Prostějova Milada Sokolová odpovídala na další anketní otázku MF Dnes o aktivitě prostějovské senátorky Boženy Sekaninové. Její odpověď najdete níže.

Kulturní granty? Nebojte se, město na ně nezapomnělo

Necelý milion korun dá letos město Prostějov na kulturu. Více než polovinu této částky rozdělí úředníci prostřednictvím kulturních grantů.

Kterou silnici v kraji byste označili za nejvíc zničenou?

Radní města Prostějova Milada Sokolová odpovídala na anketní otázku Mladé fronty DNES o stavu silnic v Olomouckém kraji. Její odpověď najdete níže.

Nic než strana

ČSSD v Prostějově zaměstnává za státní peníze zasloužilé straníky

Minulý týden vyšlo najevo, že olomouckého poslance za ČSSD Pavla Němce se hazardní lobbyisté zřejmě pokoušeli „přesvědčit“, aby změnil názor a nebrojil tak proti výherním automatům a loterijním terminálům ve městech. Proto dali lékárně jeho matky sponzorský dar a někdejší poslanec rázem oněměl. Je to příklad individuálního selhání jednotlivce, který je za peníze ochoten změnit vlastní názor. Nemusíme však chodit ani do Olomouce, abychom se brzy něčeho podobného dočkali i v Prostějově a i zde rozhodoval někdo jiný než samotný poslanec.

místostarosta

Zajímavé hospodaření

Šlo sestavit něco jiného než velkou koalici?

Prostějov celkem pohodlně sestavil vládu na další čtyři roky. Vítězná ČSSD se dohodla s druhou ODS na rozdělení resortů a po ustavujícím zastupitelstvu začnou vládnout městu. Vlídná tvář rychlé dohody však dostává svoji odvrácenou podobu v celostátním měřítku, kde se vedou široké diskuse o přijatelnosti vlád tzv. velké koalice na radnicích měst a obcí. Položme si však otázku, šlo to v Prostějově udělat jinak?

Jindřich Smolík

kandidát na starostu v Konici

S Miladou Sokolovou o kultuře, zvonkohře a muzeu oděvnictví

Milada Sokolová patří mezi nové tváře prostějovského veřejného dění. Znovu založila Okrašlovací spolek města Prostějova, spolupořádá řadu kulturních akcí a zabývá se i nejrůznějšími charitativními projekty. Odpověděla na několik otázek spojených nejenom s kulturou ve městě.

Jiří Pospíšil vás zve k volbám

Občanské demokraty vede do voleb učitel. To dokazuje, že se strana proměnila. „Když máme na prvních třech místech učitele a ředitele škol, těžko nás někdo označí za stranu jen pro bohaté a podnikatele, jak občas nepravdivě říká konkurence?“ dodává kandidát ODS na starostu Jiří Pospíšil (44), který vnesl do předvolební kampaně čerstvý vítr a řadu nových nápadů. Jeho kandidatura asi nejvíce odebere hlasy tzv. novým stranám, protože se jen těžko mohou vymezovat proti nové tváři kandidující do čela města. Pospíšilovým trumfem je i fakt, že je nejmladším kandidátem na starostu, že čtyř velkých stran. Například kandidát ČSSD je dokonce o 27 let starší než Jiří Pospíšil. To může sehrát roli při rozhodování voličů, komu dát hlas v době, kdy před Prostějovem stojí řešení řady složitých problémů a budeme proto určitě potřebovat energického a dynamického starostu.

Jiří Pospíšil: Je třeba více komunikovat s lidmi

Rozhovor s lídrem kandidátky prostějovské ODS

M. Sokolová: Prostějovu by slušelo Muzeum oděvnictví a módy

Zajímavá městská kultura vtáhne Prostějováky a přitáhne přespolní

Pospíšil: Těší mě, že jsem mohl pomoci k záchraně hokeje

O podnikání, lepším fungování městských úřadů i o hokeji s s kandidátem na starostu za ODS Jiřím Pospíšilem

Jiří Pospíšil: Na školství v Prostějově můžeme být pyšní

S lídrem kandidátky ODS do podzimních komunálních voleb Jiřím Pospíšilem tentokrát nejen na školské téma.

Čerstvý vítr chtějí i malé radnice

Nedávno výzkumná agentura MasterCard zveřejnila, že okresní město Prostějov je výborné v hospodaření, pracuje bez dluhů a má hodně městského majetku. Existují však v našem okrese města, která mají opačný problém. Jedním z nich je druhé největší město, Konice, které již čtyři roky hospodaří se schodkovým rozpočtem. A co hůře, s výjimkou minulého roku rozdíl mezi příjmy a výdaji narůstá do záporných hodnot. Přitom nejsou v republice výjimkou obce, které se zadlužily tak, že dnes nejsou schopny cokoliv splácet či investovat.

Kolik (by) nás stál senátor Tesařík

Na senátora kandiduje v obvodu Olomouc zdejší hejtman a donedávna poslanec Martin Tesařík (ČSSD). Muž, který zastával funkce primátora, krajského zastupitele a člena několika krajem zřizovaných organizací, přitom ještě donedávna deklaroval, že souběh dvou veřejných funkcí je pro něj nepřijatelný. Přesto se rozhodl na senátora kandidovat a dále zatěžovat krajský rozpočet.

Martin Tesařík – přeborník ve zneužívání veřejných funkcí

Před pár dny jsem na blogu psal o zneužívání veřejných financí současným hejtmanem a kandidátem na senátora Martinem Tesaříkem. Tesaříkův rejstřík je však mnohem pestřejší a zahrnuje mj. zneužívání veřejné funkce pro osobní účely.

HLEDAT